Dojazd Drukuj

Dojazd na miejsce obrad z D.S. "Jowita"

Po wyjściu z D.S. Jowita należy kierować się do Ronda Kaponiera, z którego istnieją dwie możliwości dojazdu na miejsce obrad.

Tramwajami linii nr 12, 14 lub 19 z przystanku Rondo Kaponiera zlokalizowanego na poziomie -2. Aby tam trafić, na Rondzie Kaponiera należy zejść na poziom -1 i kierować się znakami wskazującymi drogę na peron przystanku tramwajowego, z którego odjeżdżają pojazdy w kierunku os. Sobieskiego. Znaki te opisane są następująco: linie 12, 14, 19, kierunek Piątkowo, os. Jana III Sobieskiego.

Tramwajem linii nr 15 z przystanku Rondo Kaponiera zlokalizowanego na poziomie jezdni. Aby tam trafić, na Rondzie Kaponiera należy zejść na poziom -1 i kierować się znakami wskazującymi drogę na peron przystanku tramwajowego, z którego odjeżdżają pojazdy w kierunku os. Sobieskiego, Miłostowa, Ogrodów, ulicy Połabskiej oraz ulicy Piątkowskiej. Znaki te opisane są następująco: linie 2, 18, kierunek Ogrody. Linia 11, kierunek Piątkowska, linia 15, kierunek Piątkowo, os. Jana III Sobieskiego, linia 8, kierunek Miłostowo, linia 10, kierunek Połabska.

Z tramwaju wysiadamy na przystanku końcowym noszącym nazwę os. Jana III Sobieskiego, po czym przechodzimy przez jezdnię znajdującą się naprzeciwko przystanku i skręcamy w lewo. Po ok. 100 metrach przechodzimy przez tory kolejowe wchodząc tym samym na teren kampusu UAM Morasko. Miejsce obrad znajduje się w pierwszym widocznym z tego miejsca budynku.

Dojście na Św. Marcin 78 (miejsce uroczystej kolacji w dn. 21.09.2017, godz. 19.00

Na miejsce uroczystej kolacji można szybko dojść pieszo (jest to chyba nawet szybszy sposób dotarcia na miejsce niż podróż komunikacją miejską). Po wyjściu z D.S. "Jowita" należy kierować się do Ronda Kaponiera, na którym przejściami podziemnymi na poziomie -1 można przejść na ulicę Św. Marcin. Po 400 metrach spokojnego spaceru (ok. 5 min) dotrzemy do skrzyżowania tejże ulicy z ulicą Kościuszki. Miejsce uroczystego obiadu będzie po naszej lewej stronie.

Dojazd tramwajem na miejsce obrad z D.S. "Jagienka" 

Najszybciej i najłatwiej na miejsce obrad dotrzeć można tramwajami linii nr 12, 14, 15, 16, 19 bądź 20 odjeżdżającymi z przystanku PST Słowiańska zlokalizowanego w odległości 600 metrów od domu studenckiego "Jagienka". Po wyjściu z akademików, idąc ulicą Piątkowską, docieramy do miejsca, w którym krzyżuje się ona z ulicami Słowiańską i Szydłowską. Skręcamy w ulicę Słowiańską. Po przejściu ok. 200 m po lewej stronie mamy przystanek autobusowy Słowiańska, po obu stronach którego znajdują się zejścia na perony przystanku tramwajowego PST Słowiańska. Wybieramy zejście po naszej prawej stronie, opisane jako PST Słowiańska, kierunek Piątkowo. Wszystkie tramwaje odjeżdżające z tego peronu zmierzają w tym samym kierunku – os. Sobieskiego, więc możemy jechać każdym z nich.

Z tramwaju wysiadamy na przystanku końcowym noszącym nazwę os. Jana III Sobieskiego, po czym przechodzimy przez jezdnię znajdującą się naprzeciwko przystanku i skręcamy w lewo. Po ok. 100 metrach przechodzimy przez tory kolejowe, wchodząc tym samym na teren kampusu UAM Morasko. Miejsce obrad znajduje się w pierwszym widocznym z tego miejsca budynku.

Dojazd na ul. Św. Marcin 78 (miejsce uroczystej kolacji w dn. 21.09.2017, godz. 19.00

Najlepszym sposobem na dotarcie na miejsce uroczystej kolacji i tym razem jest dojazd tramwajem z przystanku PST Słowiańska. Bezpośrednie połączenie gwarantują tramwaje linii numer 16 jadące w kierunku Franowa z częstotliwością co 15-20 minut (w zależności od pory dnia). Pojazdy tej linii odjeżdżają z peronu opisanego PST Słowiańska, kierunek centrum. Z tramwaju należy wysiąść na przystanku Fredry, skręcić w lewo i po dotarciu do skrzyżowania ulicy Fredry z ulicą Kościuszki skręcić w prawo. Miejsce uroczystej kolacji znajduje się w głębi, na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Święty Marcin.