Metody Eksperymentalne Biofizyki PDF Drukuj Email

Dr Kosma Szutkowski (2)

ZFM_1.  Metoda DOSY NMR w roztworach białek

ZFM_2.  Podstawy wysokiej zdolności rozdzielczej NMR

Mgr Zuzanna Pietralik (2)

ZFM_3.  FTIR białek- badania struktury II-rzędowej

ZFM_4.  Przemiany fazowe fosfolipidów

Dr Jerzy Karolczak (2)

ZEK_1.  Ultraszybka spektroskopia laserowa (ćwiczenie dla zaawansowanych): Pomiar czasu zaniku fluorescencji metodą skorelowanego w czasie liczenia pojedynczych fotonów (TCSPC).

ZEK_2. Badania dynamiczne w spektroskopii: Badanie czasów zaniku fluorescencji i fosforescencji wybranych związków biologicznych.

ZEK_3.  Spektroskopia laserowa: Badanie widm absorpcji i fluorescencji związków organicznych z wykorzystaniem miniaturowego spektrometru ze wzbudzeniem laserowym.

Dr Gotard Brudziński (2)

ZEK_4.  Interferencja światła w cienkich warstwach.

ZEK_5.  Wykorzystanie interferometru Michelsona do wyznaczenia kąta wycięcia pryzmatu.

ZEK_6. (opcja jedynie dla dwóch ambitnych, wyróżniających się studentów).  Badania rozdzielcze w czasie chlorofilu a na spektrometrze do pomiaru absorpcji przejściowej.

Opisy doświadczeń.

Dr Aleksandra Pajzderska (2)

ZR_1.  Badanie procesu dehydratacji i rehydratacji b-cyklodekstryny metodą magnetycznego rezonansu jądrowego (MRJ)

ZR_2.  Badanie reorientacji molekularnych w substancjach czynnych farmakologicznych metodą magnetycznego rezonansu jądrowego (MRJ)

ZR_3.  Badanie procesów topnienia i tworzenia fazy szklistej w lekach z rodziny benzodiazepin impulsową metodą magnetycznego rezonansu jądrowego (MRJ)

ZR_4.  Badanie procesów topnienia i tworzenia fazy szklistej w lekach z rodziny benzodiazepin stacjonarną metodą magnetycznego rezonansu jądrowego (MRJ)

Dr hab. Krzysztof Gibasiewicz, dr Agnieszka Wilk, dr Hanna Jurga-Nowak

ZBM_1.Spektroskopia Korelacji Fotonów:

a) Termiczna denaturacja  białek.

b) Wpływ surfaktantów na stabilność konformacyjną białek.

c) Badanie związku między oddziaływaniami w roztworze  a ruchliwością i strukturalnymi właściwościami białek.

ZBM_ 2.Spektroskopia absorpcyjna:

a) Denaturacja białek wywołana surfaktantami.

b) Spektroskopowe wyznaczanie pK aminokwasów.

ZBM_3. Spektroskopia fluorescencyjna:  Badanie wpływu pH rozpuszczalnika oraz jego typu na widma absorpcji i fluorescencji barwników.

ZBM_4. Charakterystyka spektralna barwników fotosyntetycznych

Opisy do pobrania

Prof. K. Hołderna-Natkaniec, dr Aneta Woźniak-Braszak (2)

ZFWC_1. Rejestracja widm  magnetycznego rezonansu jadrowego metoda fali ciaglej w roznych temperaturach. Wyliczenie wartosci teoretycznej drugiego momentu linii z wzoru van vlecka.(dotyczy wybranych  związków aktywnych biologicznie).

ZFWC_2. Wyznaczanie dyspersji czasow korelacji reorientacji wewnetrznyc metoda impulsowa Magnetycznego rezonansu jadrowego.

ZFWC_3. Wyznaczanie temperaturowej zaleznosci czasu relaksacji metodami impulsowymi w celu okreslania czasu korelacji reorientacji wewnetrznej.

ZFWC_4. Analiza ksztalt linii mrj (pochodnej krzywej absorpcyjnej)  wykonanego metoda fali ciaglej i metoda impulsowa.

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2012 19:59