Kartografia internetowa

Pytania do testu

Poniżej znajdziecie pytania, które wymagane będą do zaliczenia przedmiotu „Kartografia Internetowa”. Tak jak wcześniej zapowiedziałem, zaliczenie odbędzie się dwuetapowo. Pierwszym etap to pisemna odpowiedź na dwa spośród poniższych pytań. Pochodzą one z materiału przerobionego na ćwiczeniach oraz w znacznie mniejszej części z wykładów i dokumentacji i będę starał się je w miarę równomiernie dobrać w zestawy względem ich trudności. Drugi etap to ocena wykonanego projektu. Będę brał pod uwagę pomysł, jakość wykonania i estetykę oraz znajomości zasad działania.

KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ PYTANIA (spakowany plik w formacie rtf)

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Michał Rzeszewski

P.S. Proponuję przeprowadzenie testu na przedostatnich zajęciach tzn. po 19 maja. Niestety, z powodu „długiego weekendu” grupie piątkowej wypadają zajęcia, dlatego z tymi osobami mógłbym spotkać się na przykład albo 16 maja po zajęciach albo dodatkowo po 25 maja. Ostatecznie mogę test przeprowadzić wszystkim ustnie na ostatnich zajęciach. W grę wchodzą też oczywiście inne warianty. Decyzję pozostawiam Państwu, proszę jedynie o poinformowanie mnie jak najszybciej.


Wprowadzenie

Na niniejszej stronie znajdują się wszelkiego rodzaju informacje pomocne przy wykonywaniu ćwiczeń z przedmiotu Kartografia Internetowa. Celem ich udostępnienia w takiej formie jest usprawnienie prowadzonych zajęć oraz zwiększenie odsetku osób pomyślnie wykonujących powierzone zadania, szczególnie w przypadku "zapomnienia" notatek...:)

Ćwiczenia

Materiały do ćwiczeń:

Podstawowe materiały

Ćwiczenia przeprowadzone będą w oparciu o środowisko Mapserver. Pod poniższymi linkami znajduje się strona główna projektu Mapserver oraz niezbędna dokumentacja.

Przykładowe strony zbudowane w oparciu o środowisko Mapservera

Na stronie głównej projektu w dziale Gallery sporo jest przykładów serwisów internetowych opartych na Mapserverze, jednak z uwagi na to, iż strona nie jest zbyt często aktualizowana i część odnośników nie działa, prezentuje poniżej sześć spośród nich, które moim zdaniem dość dobrze ilustrują omawiane środowisko. Pierwsze trzy dotyczą prostych stron wykorzystujących podstawowy tryb implementacji (CGI)z którym zapoznamy się w trakcie ćwiczeń, dalsze natomiast pokazują możliwości Mapscripta oraz wzbogacenia serwisu o współpracę z bazami danych i Javascriptem.

Dodatkowe źródła informacji