MyReader

ten super nowoczesny, pierwszy na świecie powiększalnik czytający, będący prawdziwą rewolucją w czytaniu tekstów, jest dzięki wsparciu Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej, dostępny dla studentów UAM i niedowidzących mieszkańców Poznania, czytelników Biblioteki dla Niewidomych - Filii nr 66 Biblioteki Raczyńskich. Więcej informacji było w niedzielę - 28.10.2007 - o godzinie 8:35. w "Sygnałach świata" na falach Radia Merkury. Pobierz plik mp3 z audycją oraz w artykule "MyReader ułatwi czytanie osobom z wadami wzroku" w gazecie "Polska Głos Wielkopolski" z dnia 31.10.2007.

MyReader

Po raz pierwszy mogliśmy się zpoznać z tym rewelacyjnym urządzeniem na jednym z pokazów cyklu Technologoa XXI wieku pomaga niewidomym Wówczas nikt nie przypuszczał, że w październiku 2007 roku będą w naszym mieście publicznie dostępne aż dwa urządzenia tego typu.

Oto dlaczego MyReader jest tak rewelacyjnie dobrym rozwiązaniem dla niedowidzących

  • Całkowite przetwarzanie dokumentu: Po naciśnięciu jednego przycisku myReader skanuje obraz dokumentu, który położymy na stole i przetwarza go aby dopasować do preferencji niedowidz+cego użytkownik. Podczas czytania tekst przewijany jest automatycznie. Nigdy więcej nie trzeba będzie poruszać dokumentem w przód i w tył szukając kolejnej lini tekstu.

    Gdy tekst jest już zeskanowany może być przedstawiony na kilka różnych sposobów, których wybór należy do niedowidz+cego użytkownik. Można wybrać, aby tekst był prezentowany jako ładnie ułożona pojedyńcza kolumna, jedna długa linia, lub pojedyńcze pojawiaj+ce się z ustawianą szybkością słowa. Oto przykłady tych ustawień:
Wyświetlanie kolumnami

Wyświetlanie kolumnami

Wyświetlanie liniami

Wyświetlanie liniami

Wyświetlanie słowami

Wyświetlanie słowami

  • Ulepszona nawigacja : MyReader nie posiada stołu XY. Cała nawigacja po dokumencie odbywa się za pomocą panelu kontrolnego. Dzięki temu użytkownik może poruszać się po całym dokumencie nie dotykaj+c go. W przeciwieństwie do innych powiększalników myReader przedstawia cały tekst użytkownikowi. Jedyne co musi zrobić niedowidzący użytkownik to zrelaksować się i go przeczytać.
  • Automatyczne przewijanie: MyReader przewija tekst automatycznie przed naszymi oczami, dając pełną kontrolę szybkości przewijania. Tekst może być również przesuwany ręcznie za pomocą manipulatora znajdującego się na panelu kontrolnym.

  • Wbudowany 15' ekran LCD: MyReader posiada wysokiej klasy ekran LCD, który można ustawić wedle naszych potrzeb. Dzięki niemu i braku stołu XY myReader zajmuje bardzo niewiele miejsca
  • Prosta kontrola : Sterowanie myReadera odbywa się za pomocą łatwego w użyciu panelu kontrolnego. Takie rozwiązanie pozwala na używanie powiększalnika bez zmęczenia przez długi czas. Panel pozwala miedzy innymi użytkownikowi na kontrolę szybkości przewijania tekstu, nawigację w obrębie dokumentu, zmianę trybu wyświetlania, zmianę dokumentu, zmianę koloru tekstu i wielkości powiększenia, ustawienie marginesów.
  • Przenośność: Trzy proste czynności umożliwiają złożenie myReadera do postaci łatwej w transporcie walizki. Ważąc 10kg i posiadając uchwyt do przenoszenia, myReader może być z łatwością przenoszony z miejsca na miejsce..

  • Wciąż najlepszy: Oprócz tych wszystkich nowoczesnych funkcji myReader posiada także wszystkie cechy tradycyjnych powiększalników, takie jak: zmiana kontrastu i kombinacji kolorów, tryb dla pisania ręcznego i innych ręcznych zadań, autofocus i współdzielenie ekranu z komputerem.

  • Technologia SmartSenseTechnologia SmartSense: Dzięki technologii SmartSense myReader rozpoznaje i ustawia (zależnie od preferencji użytkownika), w kolumny, w rzędy lub słowa, tekst skanowanego dokumentu.

Od 29 października przez najbliższy miesiąc w każdy poniedziałek od 16:30 do 18:00 konsultacje przy powiększalniku MyReader. W Bibliotece dla Niewidomych, filia nr 66 Biblioteki Raczyńskich, ul. Mielżyńskiego 27/29.

 Więcej o powiększalnikach można przeczytać tutaj »


Wsparcie


Copyright Ó CyjSoftware25.10.2007