Studia Informatyczne - Kierunki na UAM Poznań, Wydział Fizyki

Studia informatyczne oferowane na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicz w Poznaniu na Wydziale Fizyki.

Nasi studenci pod opieką dra Wojciecha Czarta w latach 2009-2016 pięciokrotnie znaleźli się w Top 5 Europy i dziewięciokrotnie w półfinale (od 2011 r. określane jako Top 15 Europy) międzynarodowego konkursu Google Online Marketing Challengre w ramach, którego wykorzystywane są umiejętności marketingowe, analityki i obsługi informatycznych narzędzi analiz statystyk webowych oraz umiejętności programistyczne. Więcej można przeczytać na stronach dedykowanych obu kierunkom:

Inżynierskie studia I-go stopnia (licencjackie)

Technologie Komputerowe

Unikalne informatyczne studia inżynierskie łączące pragmatykę wdrażania najnowszych technologii informatycznych z niezwykle efektywnymi w informatyce metodami rozwiązań problemów kształconych na Wydziale Fizyki.

Studia II-go stopnia (magisterskie):

Aplikacje Internetu Rzeczy

Międzyuczelniany, multidyscyplinarny kierunek studiów prowadzony wspólnie przez Wydział Fizyki UAM i Uniwersytet Ekonomiczny, min. z zakresu nowych metod e-gospodarki i e-biznesu, modeli biznesowych, technologii.