Studiuj fizykę, akustykę, astronomię, biofizykę, informatykę na Wydziale Fizyki UAM

Kierunki studiów oferowane na Wydziale Fizyki (Ulotka)
(pełna lista kierunków na UAM)
   studia I stopnia  studia II stopnia

 

 • Wydział Fizyki UAM znalazł się na prestiżowej liście 25 najlepszych wydziałów w Polsce, które otrzymają specjalną dotację projakościową od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Każdy z nagrodzonych otrzyma przez trzy lata nawet milion złotych rocznie na realizację kształcenia i dalszy rozwój. (Lista 25 najlepszych wydziałów).
   
 • Studenci kształceni na Wydziale Fizyki sięgają po najwyższe laury. Studenci Informatyki Stosowanej i Technicznych Zastosowań Internetu - przekształconych w kieruneki Technologie Komputerowe i Aplikacje Internetu Rzeczy (2009-2015) jako światowi finaliści znaleźli się aż 4x w finale i 8x w półfinale międzynarodowego konkursu marketingu internetowego Google Online Marketing Challenge (GOMC). Od 2013 r., na zaprozenie organizatorów, nasz pracownik dr Wojciech Czart, który prowadzi zajęcia dt. marketingu internetowego i przygotowuje studentów do udziału w GOMC, jest członkiem jury tego jednego z największych na świecie konkursów (The Global Academic Panel).

NOWOŚCI:

 • W lutym 2016r. odbył się nabór (dla absolwentów studiów inżynierskich) na nowy kierunek ekonomiczno-informatyczny Aplikacje Internetu Rzeczy

  prowadzony wspólnie przez Wydział Fizyki UAM oraz Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego. Nabór dla absolwentów studiów licencjackich odbywa się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu .
   
 • Od roku akademickiego 2014/15 nasi studenci z studiów magisterskich kierunku Fizyka – ścieżka NANOTECHNOLOGIA, mogą odbyć studia międzynarodowe kończące się otrzymaniem dwóch dyplomów: UAM i Uniwersytetu w Renn (Francja) info (plik PDF)
   
 • Od roku akademickiego 2015/16 uruchamiamy nowatorski kierunek studiów międzyobszarowych Aplikacje Internetu Rzeczy. Są to studia drugiego stopnia prowadzone wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu (pierwsza rekrutacja II.2016) – info (plik PDF)
   
 • Nasz Wydział Fizyki UAM Poznań - skutecznie pozyskuje środki z funduszy europejskich, które wspomagają proces kształcenia oraz rozwój naukowy naszej kadry.

Oferujemy atrakcyjne i różnorodne studia licencjackie (studia I stopnia) i magisterskie (studia II stopnia), o profilu ogólnoakademickim i praktycznym oraz studia inżynierskie. Nowoczesna infrastruktura naukowa i dydaktyczna oraz kadra doświadczonych nauczycieli akademickich, posiadających uznany dorobek naukowy, gwarantują najwyższą jakość kształcenia.

Kierunki studiów licencjackich (studia I stopnia): 

Kierunki studiów magisterskich (studia II stopnia):